pl en de
Usługi »

Obróbka plastyczna

Gięcie blach

Gięcie blach to kolejna świadczona przez nas usługa. Specjalizujemy się w gięciu elementów małogabarytowych wykorzystując do tego celu  nowoczesne prasy krawędziowe sterowane numerycznie. Duża ilość posiadanych narzędzi oraz ogromne doświadczenie operatorów pras i stała opieka inżynierska pozwala w pełni zaspokoić oczekiwania naszych klientów.

Gięcie blach to proces, w którym kształtuje się przedmioty z blach oraz same blachy. Gięcie blach polega na trwałym odkształceniu blachy pod wpływem momentu zginającego, ale nie naruszając spójności.

Możemy zapewnić najwyższą jakość usług gięcia.
Posiadane urządzenia pozwalają nam zginać blachy wielowymiarowo.

Usługa realizowana jest w zakresie poniższych parametrów technicznych pras:

  • nacisk: 170t
  • max. długość krawędzi gięcia: 3,10m

Gięcie rur i profili

Gięcie rur jest kolejną metodą obróbki plastycznej, którą możemy państwu zaoferować. Gięcie rur polega na nadawaniu rurom wybranych kształtów, nawet bardzo skomplikowanych. Gięcie rur podobnie jak gięcie blachy może odbywać się na zimno bądź na gorąco i podobnie jak gięcie blach polega na odkształcaniu rury pod wpływem nacisku.

Gięcie rur wykonujemy przede wszystkim na giętarce trzpieniowej. Jej nowoczesna konstrukcja umożliwia w bardzo prosty sposób ustawienie odpowiednich parametrów pracy, a precyzyjny hydrauliczny układ napędowy zapewnia możliwość gięcia rur w szerokim zakresie wymiarów, nawet bardzo małych promieni.

Gięcie rur głównie z aluminium i innych metali lekkich wykonujemy również ręcznie za pomocą specjalnie skonstruowanych do tego celu giętarek, wyposażonych w rolki i zderzaki przeznaczone do obróbki konkretnego rodzaju materiału.